Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Jesteś zainteresowany pełną ofertą wycieczki w Alpy? Nie zwlekaj! Zajrzyj na www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Sympatycy gór, którzy znają już dogłębnie każdy szlak w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach oraz w Karpatach, koniec końców zaczynają szukać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem w Europie, którego obszar obejmuje kilka państw, między innymi Słowenię, Włochy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, określany również mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zachwycające wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to np. Liskamm – 4527 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. i Matterhorn – 4478 m n.p.m , jak również inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Piz Badile albo szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzieli się na niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Dla kogo przeznaczone są oferty wypraw w Alpy

Jakie wyprawy w Alpy oferują krajowi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest kilka intrygujących propozycji kierowanych do entuzjastów gór o rozmaitym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyły już odpowiednie umiejętności narciarskie i posiadają dobrą kondycję fizyczną, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych przygotowane są wypady na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala podnosić swoje umiejętności. Tym, którzy myślą głównie o aspekcie szkoleniowym, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z podstaw bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Niekwestionowanym plusem takich wycieczek jest to, że organizowane są w ograniczonych, maksymalnie 7-osobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z partycypantów otrzymuje dogłębną uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się pamiętnym doświadczeniem, niosącym przyjemność z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także rozbudzającym apetyt na więcej.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]