Znaki BHP – jakie rodzaje są dostępne?

Chcesz zamówić znaki BHP? Wejdź na www.poniedzialek.pl.

W naszym kraju obowiązują naprawdę dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń spada do minimum. Obecnie przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność prawidłowego znakowania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je wypatrzeć?

Dzisiaj znaki BHP umieszczane są na różnego rodzaju budynkach. Chodzi chociażby o zakłady pracy, biurowce, jak także szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy , które dotyczą postępowania w przypadku pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zaliczane są też instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami o charakterze medycznym, które wiesza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma odpowiednie oznaczenie drogi ewakuacyjnej. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na przeróżnych mechanizmach, które awaria wykluczyła z użytkowania – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są również w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje siętam szereg znaków ostrzegawczych , ale również znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który świetnie znosi złe warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być stosowane nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal pozostaną wyraźne. W wielu wypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one widoczne także w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie sprawia żadnych problemów. Doskonale upora się z tym każdy.

Dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]