sklejka Peri, sklejka szalunkowa Kraków

Wykorzystanie sklejki szalunkowej w budownictwie

Deski szalunkowe to najistotniejszy element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wykonane z innego surowca, jednakże zwykle używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować budynki ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam niezbędna, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły używane były deski z litego drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Dlatego współcześnie stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Firmy budowlane mają przeważnie swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]