Podpory stropowe i ich zastosowanie

Dowiedz się więcej o podporach Peri na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są używane? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Pośród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala używać ich w różnych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się prekursorskimi rozwiązaniami, znakomitą jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do używania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]