Masz dom? Rozważ montaż pergoli tarasowej

Sprawdź, gdzie kupić zadaszenia tarasowe w Warszawie, wejdź na https://www.centrumpergoli.pl.

Masz swój dom ze sporym ogrodem i zastanawiasz się jak dobrze zaplanować tę przestrzeń, by stała się przydatna do granic możliwości? Pragniesz spędzać jak najwięcej czasu poza domem, nie ograniczając się tylko do pogodnych dni? Propozycją dla Ciebie jest zakup wolno stojącej pergoli ogrodowej bądź zadaszenia tarasowego, które dają możliwość cieszyć się takim odpoczynkiem bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Pergola tarasowe jako znakomite rozwiązanie dla obiektów z ogrodem

Pergole są elementem całorocznym lub mobilnym, a więc rozkładanym i składanym w zależności od potrzeb, przy czym osoby prywatne zazwyczaj decydują się na modele całoroczne. Pergola zbudowana przy ścianie budynku formuje kryty taras, co na ogół znacznie powiększa powierzchnię użytkową obiektu. Pergola tarasowa ochrania lokatorów oraz umieszczone pod nią przedmioty przed deszczem oraz promieniami słońca. Sporo dostępnych w sprzedaży projektów pergoli można postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako odrębny obiekt zintegrowany z przestrzenią ogrodu. Trzeba napomknąć, że niektóre projekty pergoli tarasowych można zamontować również w przestrzeni pomiędzy dwiema ścianami. Współcześnie pergole tarasowe wytwarzane są z trwałych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Zadaszenia w całości drewniane to już rzadkość.

Nowoczesne projekty pergoli i zadaszeń tarasowych dają niezwykle szerokie możliwości przystosowania ich pod względem wielkości oraz wariantu i koloru poszycia. Osoby bardzo wymagające bez przeszkód znajdą też pergole zaopatrzone w przydatne udogodnienia, między innymi rolety boczne, efektywne systemy odprowadzania deszczówki, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie zadaszeniem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, aczkolwiek wciąż sprzedawane są pergole sterowane manualnie.

Jaki wybrać rodzaj zadaszenia pergoli – materiałowy czy lamelowy?

Osoby, które postanowiły o montażu pergoli tarasowej mają do wyboru dwa rodzaje zadaszenia – materiałowe i lamelowe. W pergoli lamelowej zadaszenie skonstruowane jest z lameli, a więc “piór” funkcjonujących zupełnie jak żaluzje. Można sterować kątem nachylenia lameli, regulując w ten sposób natężenie promieni słonecznych przenikających przez dach albo całkowicie go zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych pokrycie dachowe sporządzone jest z tkaniny (zwykle jest to wodoodporna i trwała tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Dach da się całkiem zamknąć albo otworzyć, względnie zostawić go po części odkrytym. Oba te rozwiązania znakomicie działają, toteż wybór jednej z tych opcji zależy już w pełni od upodobań zamawiającego i jego indywidualnych potrzeb.

Dane:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]