Domy w technologii zrębowej – budowa domów z bali

Budowa domów z bali - więcej informacji o tej usłudze odnajdziesz tutaj.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie buduje się z wykonanych z drewna bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To stara metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej wyglądają naprawdę pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich wspaniale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. Na skutek tego domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania czasochłonnego i niezwykle drogiego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które nierzadko generują znaczne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długo. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali najczęściej zobaczyć można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są aktualnie popularne również w innych regionach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, trzeba pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie ukażą się niemiłe niespodzianki.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]