Akcesoria szalunkowe – można zamówić je online

Jeśli szukasz akcesoriów szalunkowych, skieruj się tu.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Dlaczego warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Aby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były zamocowane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie mnóstwo materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować stosowny rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse umożliwiające zachowanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób pominąć również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i są do nabycia w przystępnych cenach.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]