Kolczyki kwiatuszki i inne motywy roślinne

Jeśli szukasz kolczyków kwiatuszków, koniecznie sprawdź https://www.bizutik.pl/kolczyki/kwiatki.

Kwiaty i ogólnie przyroda od dziesiątek lat są jednym z ukochanych motywów wykorzystywanych przez jubilerów. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę sporo. Pośród głównych z nich wspomnieć należy ewidentnie ogromne zróżnicowanie tego rodzaju motywów, które sprawia, iż błyskotki z kwiatami noszą zarówno przez kilkuletnie dzieci, jak i dojrzałe kobiety. Nie powinniśmy nie wspomnieć też o atrakcyjnym designie, którym częstokroć cechują się kolczyki kwiatuszki tudzież inna biżuteria inspirowana roślinnymi motywami – albowiem ona bardzo dobrze pasuje zarówno do stylizacji noszonych na co dzień, jak i gustownych, wyjściowych kreacji. Jak jednak wybierać kolczyki kwiatki, by ładnie się prezentowały?

Kolczyki kwiatki – dobrze dobierz je do danej stylizacji

Kolczyki kwiatuszki mogą być naprawdę błyskotliwym uzupełnieniem każdej kreacji – często okazują się wręcz dominującym jej akcentem. By tak jednak było, trzeba je dobrze dopasować do konkretnej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych albo tych przeznaczonych na oficjalne okazje, najodpowiedniejszym wyborem do nich okażą się bezsprzecznie kolczyki kwiatuszki inkrustowane kryształkami bądź drogimi kamieniami. Przy mniej formalnych, codziennych stylizacjach dobrze natomiast będą wyglądać kolczyki emaliowane. Zwróćmy również uwagę na rodzaj ich zapięcia – kolczyki inspirowanych wyglądem roślin z reguły mają sztyfty. Odrębną kategorię stanowią kolczyki tworzone z dotychczas sporadycznie używanych przez jubilerów surowców, takich jak ceramika, żywica epoksydowa czy drewno.

Nie tylko kolczyki kwiatuszki. Inne motywy roślinne

Pozostając wciąż w tematyce kolczyków kwiatuszków, warto zaznaczyć, że kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który zdobył serca złotników oraz ich klientów. Sporym popytem cieszą się też wzory inspirowane sylwetce pędów oraz liści. Nieco rzadziej występują – choć możemy kupić je u jubilerów – to kolczyki inspirowane kształtem pełnych roślinnych sylwetek bądź owoców.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]