Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Więcej informacji o kolczykach.

Wybierając kolczyki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, to jak się prezentują oraz surowiec, z którego są wykonane,, ale też na zapięcie. Poniżej zebraliśmy zwięzłą listę najczęściej używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Tego typu zapięcie daje spory komfort noszenia i nierzadko jest używane w biżuterii w stylu art deco. Minusem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie zdecydowali się na przekłucie uszu. Współcześnie stosunkowo sporadycznie stosowane.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest nosić je latem, kiedy nie nakładamy czapeczek, odzieży z postawnym kołnierzem ani szalików.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, lecz łatwiej go zapiąć, dzięki rozchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Częstokroć używa się ich przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w małych, z reguły złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Tego typu kolczyki stosowane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma niewielką szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Tego typu kolczyki sprzedają się najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku niedużych kulek oraz cyrkonii.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]