Nowoczesna telewizja – wzmacniacz szerokopasmowy

Więcej o wzmacniaczu szerokopasmowym na https://telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-szerokopasmowe.

Wzmacniacz szerokopasmowy to innowacyjny sprzęt wykorzystywany przez operatorów kablówek. Ich główną funkcją jest spotęgowanie mocy sygnałów biegnących do konkretnych odbiorców. W którym miejscu znajduje się wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – nowoczesne urządzenie

Wzmacniacze szerokopasmowe funkcjonują najczęściej w przedziale 30 Hz – 6 MHz. Doskonale filtrują wszelkie zakłócenia wywołane np. przez internet bezprzewodowy oraz pozwalają na odtwarzanie treści interaktywnych. Z reguły umieszczone są w budynkach, gdzie mieszkają klienci. Zasilanie modułów odbywa się lokalnie lub zdalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie nastręcza żadnych problemów. Transmitowany sygnał jest wysokiej jakości, a eksploatacja wzmacniacza nieskomplikowana. Moduły te wyróżniają się optymalnym poziomem wyjściowym – oscylującym od 129dBuV. Poziom może być zróżnicowany, uzależnione jest to bowiem od stosowanego urządzenia.

Wzmacniacz szerokopasmowy – niski pobór mocy

Obsługa sprzętu wzmacniającego sygnał jest nieskomplikowana. Odbywa się to przy pomocy modułów WHX-823 lub wkładek JXP. Wzmacniacze posiadają również profesjonalną ochronę przed spięciami pochodzącymi z linii, co powoduje, że są wyjątkowo bezpieczne. Niektóre z nich mają wbudowany profesjonalny filtr ingresu. Niski koszt inwestycji powoduje, że wzmacniacze szerokopasmowe są szeroko rozpowszechnione i gwarantują abonentom znakomitą siłę sygnału w warunkach domowych. Dużym plusem jest także energooszczędność na poziomie ok. <5,5W.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]