Kabel koncentryczny – co to jest i do czego służy?

Tu znajdziesz kabel koncentryczny.

W zdecydowanej większości mieszkań dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas uwielbia czasami obejrzeć porywający dokument lub profesjonalnie przygotowany serwis informacyjny. Aby jednak odbiór programów był możliwy, konieczne jest wykonanie odpowiedniego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które aktualnie kupić można bez najmniejszych problemów w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sprzedaży znaleźć można aktualnie przeróżne kable koncentryczne, charakteryzujące się nieco odmiennymi parametrami. Najbardziej podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez wątpienia musi spojrzeć na jego ważne parametry. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na naprawdę doskonałym poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że kabel wyróżnia się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą poważnie wpływać na jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych producentów świetnie sprawdzają się w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci kablowych zarówno niewielkich, jak i naprawdę wielkich operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi rygorami produkcyjnymi. Na skutek tego odchyły parametrów w przypadku takich kabli są zwykle niewielkie lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiały stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej kompozycja elementów różnego typu. Bardzo często rdzeń wykonywany jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie zatraca swoich właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do montowania na zewnątrz domów, do wykonania warstwy wierzchniej wykorzystywane są materiały niewrażliwe na działanie negatywnych warunków pogodowych.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]