Działanie i zastosowanie nadajnika optycznego

Potrzebujesz nadajnika optycznego? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX.

Ze względu na to, iż prawie codziennie korzystamy z instalacji kablowych, powinny one w dzisiejszych czasach okazać się bardzo wydajne. Nie powinno zatem dziwić, że podzespoły wykorzystywane przez firmy monterskie są najwyższej jakości – wyłącznie tak możliwe jest wykonanie absolutnie bezawaryjnej instalacji. Najistotniejszymi elementami są oczywiście kable, lecz – jak nietrudno stwierdzić – bez innych elementów prawidłowe działanie instalacji nie jest możliwe. Takimi ważnymi częściami sieci telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, które generują wiązki światła transmitowane potem za pomocą światłowodów.

Nadajniki optyczne – dlaczego istotne?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej instalacji kablowej. Jest on trzecim elementem infrastruktury po źródle informacji oraz koderze. Przygotowane dane są w ten sposób przekazywane przewodami, zaś następnie transformowane przez detektor, żeby dotrzeć do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje światło, które cechuje się niskim wypaczeniem informacji oraz niezawodnością – dlatego prawie całkowicie wyparł już pozostałe technologie.

Bezpieczne nadajniki optyczne

Aby instalacja była wydajna i bezpieczna, do jej wykonania powinniśmy zastosować tylko podzespoły najwyższej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną rolę musi funkcjonować we wszystkich sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go kupić należy pamiętać jeszcze w czasie projektowania sieci. Przedsiębiorstwom zajmującym się fachowym montażem sieci rekomenduje się wybór jedynie sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, którzy oferowane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w przypadku trudności w czasie montażu – gwarantują specjalistyczną pomoc podmiotom z całego kraju.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]