Jak zamontować panele podłogowe?

Jeśli chcesz kupić deskę panelową, koniecznie odwiedź tę stronę.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie kilka godzin, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Jak więc układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Powinieneś pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłoża – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby, aż ulotni się z nich zbędna woda. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna rada – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od kąta pokoju. Przed ich położeniem, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Panele podłogowe powinny pracować

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w domu. Należy zatem zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]